מאמרים

רפואת שיניים חדשנית במאה העשרים ואחת

מאת 5 ביולי 2018 No Comments
רפואת שיניים - pixabay

בעשור האחרון אנו עדים לכניסה של כלים, חומרים וטכנולוגיות חדישות לעולם רפואת השיניים, בין אם מדובר בטיפולים המשמרים, בשיקום הפה או באסתטיקה דנטאלית. חלקם של פיתוחים אלו יצרו מהפכה של ממש וכולם תורמים לקבלת טיפולים מדויקים, נוחים ויעילים יותר. לפניכם סקירה קצרה של מספר חידושים מעוניינים שנכנסו לאחרונה למרפאות השיניים בישראל.

 

גשרים בלתי נראים

כל מי שעבר יישור שיניים כנער או כילד בוודאי זוכר את המבוכה שהסב גשר הברזל הבולט, מה שגרם לרבים מאיתנו לוותר על החיוך במשך השנים, וגם פגע לא מעט בביטחון העצמי. ואולם, כיום מציעים האורתודונטים גישה שונה המבוסס על סדים שקופים שמכונים גם קשתיות שקופות. למעשה, מדובר בגשר לכל דבר וגם ההליך דומה לגשרים הישנים, אך ההבדל העיקרי טמון בהיות העזרים בלתי נראים. במילים אחרות, כאשר ילד או נער הולך עם הקשתיות השקופות ממש אי אפשר להבחין בהן, ולכן אפשר לחייך בלי בעיה או בושה. הדבר נכון גם לגבי מבוגרים שמחליטים לעבור יישור שיניים מאוחר, ונדרשים לשמור על הופעה אסתטית מכובדת – למשל אם הם עומדים בפני קהל. מעבר לכך, לישה זו יש עוד יתרונות מעניינים כמו נוחות גבוהה, אפשרות קלה להסרה בשביל צחצוח שיניים ואכילה, ועוד.

 

מיקרוסקופ ולייזר

כולנו יודעים שמיקרוסקופ ולייזר קשורים לרפואה, אך לא רבים מאיתנו פגשו בהם במרפאות השיניים. אכן, מדובר בטכנולוגיות שהולכות ותופסות תאוצה והעיקרון שעומד מאחוריהן הוא התערבות זעיר פולשנית. כלומר, במקום לעקור את השיניים כפתרון לכל בעיה, הכוונה היא לבצע התערבות מינימאלית ששומרת על השן הטבעית ככל האפשר. למי שלא מבין את החשיבות, נציין שלמרות חוזקם של השתלים בימינו, הם עדיין לא יכולים להשתוות בתחכומם לשיניים הטבעיות. בנוסף, הדבר חוסך לא מעט כסף על עקירות והשתלות, ואת הכאבים וההחלמה המשתמעים מכך. למעשה, השימוש במיקרוסקופ טיפולי אפשרי בכל ההתערבויות ברפואת שיניים, החל מטיפולים משמרים ועד לשיקום על גבי שתלים, כאשר הרופא מרכיב אותו על פניו לאורך כל הטיפול. הלייזר מצידו עוזר מאוד לחיסול ממוקד של חיידקים, לסגירת דימומים, לטיפול במחלות חניכיים ועוד. לייעוץ עם רופא מנוסה, ליחצו: רופא שיניים בקרית ביאליק.

רפואת שיניים - pixabay

רפואת שיניים – קרדיט: pixabay.com

המחבר מערכת האתר

חברת פרו כארד מזמינה אתכם להצטרף למעגל לקוחותיה, הנהנים ממוצרי פרסום ושיווק אפקטיביים ומצליחים ברשת. אנו משלבים ידע מעמיק וניסיון רב עם גישה צעירה ודינאמית שעושה את כל ההבדל בין קמפיינים משעממים ובנאליים להצלחות עסקיות מובהקות. לקוחותינו נהנים מכרטיסי ביקור חכמים המתקדמים ביותר בתחומם ומעוד שורה ארוכה של כלים אפקטיביים להגדלת מעגל הלקוחות, המכירות והזמנות העבודה.

מאמרים נוספים מאת מערכת האתר